Čína byla zemí draků..

Půlnoční Slunce - 1. Kapitola

18. září 2016 v 9:00 | Leaellynaraptor |  Půlnoční Slunce

Leaellynaraptor

Uvádí


Uplynulo několik týdnů. Samičce Leaellynasaury jsou už čtyři týdny, a vyrostla natolik, že už se může volně pohybovat mimo hnízdo. Toho také často využívá, společně se svými dvěma bratry a jednou sestrou, společně s dalšími dvěmi mláďaty poskakují na kmenech spadlých stromů, a procvičují svojí hbitost.
Nyní však samička uslyšela svou matku, vedoucí samici stáda, jak zavelela k něčemu jinému. Všichni ostatní ve stádu si najednou lehli do kapradí, pomalu se přestali hýbat, a zavřeli oči. "Proč spí? Já nejsem unavená!" nechápala samička. Její matka k ní však rychle přiběhla, postrčila jí směrem k ostatním, a broukala, aby ji povzbudila. Samička se ale bránila, nechápala, proč by měla jít spát. A když se rozhlédla, nebyla jediná. Její bratři a sestra také protestovali, a odmítali si jít lehnout a usnout. Jediné matčino varovné písknutí však učinilo všem dalším protestům přítrž. Naposledy postrčila samičku a její sourozence, a sama si lehla do kapradí. Samička, i když opravdu neochotně, si lehla.
Avšak, jeden její bratr, a jedna samička jiného páru ze stáda, pořád odmítali usnout. I přes dvě varovná písknutí vedoucí samice pořád odmítali si lehnout. Takto protestovali až do té doby, než úplně všichni usnuli.

Naší samičku probudilo až naštvané pískání snad všech ze stáda. Rychle vyskočila, a rozhlížela se, co se děje. Všichni byli v pozoru, všichni samci a její matka, vedoucí samice, se hrozivě vytahovali, a naštvaně pískali. "Co to se všemi je?" ptala se samička. Rozhlédla se, dospělí tu byli všichni, čtyři samci, a tři samice, z toho jedna vedoucí- její matka. Mláďata tu byla všechna.. Ne, počkat.. Jeden její bratr chyběl.. A ta samička, co nechtěla spát. "Kde jsou?!" strachovala se samička. "A proč se všichni chovají tak zvláštně?!" dožadovala se vysvětlení.
Ale tu ho zahlédla. Na kopečku, nedaleko nich, stály další Leaellynasaury. Nebyl to její bratr a ta samička. Páchli úplně jinak, a byli dospělí. Bylo to rivalní stádo. "Tak proto jsou všichni dospělí takoví. Snaží se zahnat ty vetřelce!" došlo to konečně samičce, a pokusila se přidat k dospělím. Cítila však, že je něco v nepořádku. Všichni dospělí byli velmi nervózní, a když si spočítala, kolik Leaellynasaur čítalo rivalní stádo, už věděla, proč. Nepřátelské stádo čítalo osm samců, a pět samic, bylo mnohem větší, než to její.
A ještě něco bylo špatně. U jednoho samce z nepřátelského stáda cítila přítomnost svého bratra. A když se podívala pořádněji, opravdu ho spatřila.. Ležel tomu samci u nohou, bez jediného pohybu, a byl celý zakrvácený. Samičkou projela čirá nenávist a zlost. Chtěla pomstu, chtěla je všechny zabít. A to samé chtělo celé její stádo. Všichni si byli vědomi toho, že to stádo zabilo jejího bratra a tu samičku, protože chtělo jejich teritorium, které bylo velmi bohaté na potravu. Ale pomstu nešlo získat. Rivalní stádo bylo mnohem větší, a zaútočit by znamenalo úplný konec, pro všechny. Samička to ale nechápala, vše, co teď chtěla, bylo konečně ochutnat maso. I přes to, že jídelníček Leaellynasaur tvořily převážně rostliny, byly to kanibalové, kteří si často rádi pochutnali na jiných Leaellynasaurách, aby doplnily živiny. Stávalo se tak většinou při soubojích mezi rivalními stády.
Samiččina matka- vedoucí samice, zavelela k ústupu. Ona věděla, že zde vyhrát nejde. Ač se zjevnou nechutí, všichni dospělí se rozběhli za ní, a mláďata utíkala, co jim nohy stačily, protože se za nimi vrhli samci z nepřátelského stáda. Samička se rychle rozběhla za nimi. Utíkala rychle. Hodně rychle. Chtěla pomstu, ale také chtěla přežít, a to ji hnalo mnohem rychleji než ty nepřátelské samce za ní.
Brzy ti samci pronásledování vzdali, a stádo se znovu seskupilo. Bylo rozladěné, neúplné, a bez domova. Všichni cítili tu beznaděj. Polovina z nich by si nejradši lehla, a nedělala nic, a ta druhá polovina by se vydala zpět na své bývalé území pro pomstu. Jen vedoucí pár si zachoval chladnou hlavu, a vedoucí samice zavelela k dalšímu postupu.

Až za hodně hodin dorazili na hranice jejich bývalého území, a s velkou nechutí je překročili. Několik dní, s takřka žádným odpočinkem a jídlem putovali lesem, a hledali nějaké neobsazené území. Všude však nahcázeli pouze označkované stromy, a cítili pach jiných Leaellynasauřích stád. S jedním z nich se dokonce střetli tváří v tvář. Střet však netrval vůbec dlouho, stádo bylo mnohem větší, a samice v žádném případě nechtěla riskovat strátu dalších členů stáda, a proto zavelela k dalšímu postupu.
Až třetí den konečně narazili na neoznačené území. Žádný pach Leaellynasaur tu nebyl. Bylo to překvapivé, protože jídla tu byla velká hojnost, a stádo dokonce narazilo i na řeku, která tekla nedaleko. Vedoucí samice se rozhodla toto území obsadit.
Samička i její stádo opět mělo domov...____________________________________________________________________

Tak co? Jaká byla první kapitola (Druhá část) ? :-)
Líbila se vám? Něco byste rádi změnili? Rád si vás vyslechnu! Určitě napište váš názor i připomínky do komentářů! Každého z nich si moc vážím! :-)

Hezký zbytek dne vám přeje:
-Leaellynaraptor. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 18. září 2016 v 9:45 | Reagovat

Super! Měnit nic nemusíš, protože je to bezchybné... :-)

2 Leaellynaraptor Leaellynaraptor | Web | 18. září 2016 v 12:00 | Reagovat

[1]: Děkuji moc! :-)

3 Alfaraptor Alfaraptor | Web | 18. září 2016 v 17:21 | Reagovat

Je to super! Jsem moc zvědavý, co bude dít příště.

4 kryptoraptor kryptoraptor | Web | 20. září 2016 v 11:48 | Reagovat

Hotový ˇ"Červený raptor" - skvělý popis dinosauřích myšlenkových pochodů a jejich prostředí.
"Hnědá Laellynasara?"

Už se těším na další část.

5 Leaellynaraptor Leaellynaraptor | Web | 20. září 2016 v 16:45 | Reagovat

[4]: :-D

Děkuji ti moc! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama