Čína byla zemí draků..

Říjen 2016

Půlnoční Slunce - 4. Kapitola

27. října 2016 v 18:30 | Leaellynaraptor |  Půlnoční Slunce
Zapadá slunce... Ono zapadá slunce..


LeaellynaraptorUvádí
Půlnoční Slunce - 3. Kapitola

20. října 2016 v 12:00 | Leaellynaraptor |  Půlnoční Slunce
Léto končí.. A zima přichází..

Leaellynaraptor


UvádíTrinisaura santamartaensis

8. října 2016 v 15:00 | Leaellynaraptor |  Polární Dinosauři
Trinisaura santamartaensis je jedinný poddruh druhu Tirinisaura, vyhynulého ornithopodního dinosaura, žijícího na obrovském kontinentu skládajícím se z Jižní Ameriky, Antarktidy a Austrálie.

Ilustrace stáda Trinisaur.

Pochází z období svrchní křídy, tedy asi před 80-66 miliony lety. Byla nalezena v sedimentech Snow Hill Island Formation na Ostrově Jamese Rosse, v Antarktidě.
Své jméno dostala Trinisaura v roce 2013. Dal jí ho Rodolfo Aníbal Coria, jméno ctí geologa Trinidada Diaze, poddruhové jméno poukazuje na specimenty Santa Marta Cove site, kde byl v roce 2008 Coriem a Juanem José Molym nalezen.
Jedinný holotyp, co byl nalezen se skládá z částečné kostry, chybí však lebka. Jedinec, jemuž kostra patřila, byl kolem metru a půl dlouhý.

Ukázka nalezené kostry Trinisaury.

Ilustrace Trinisaur.
____________________________________________________________

Děkuji moc za přečtení článku!
Chtěl bych se opět omluvit za delší neaktivitu, a hlavně za nekomentování vašich článků, hodlám to napravit.
Přeji vám hezký den!
-Leaellynaraptor

Půlnoční Slunce - 2. Kapitola

2. října 2016 v 9:00 | Leaellynaraptor |  Půlnoční Slunce

Leaellynaraptor

Uvádí


Už měsíc uplynul od doby, kdy bylo stádo Leaellynasauří samičky vyhnáno z jejich předešlého teritoria. Našli si nové, blízko řeky, které bylo velmi hojné na jídlo.
Samičce jsou už dva měsíce, už není malá a téměř bezmocná, ale pořád je mládě. Dospělosti dosáhne až v jednom roce života, kdy se už bude moci spářit. Zrovna nyní panovalo léto. Byla doba hojnosti, a celé stádo si užívalo klidu. Polovina stáda spala v lese, a druhá byla u řeky, kde se krmili na bobulích a jemných větvičkách, jež popadaly na zem poté, co obří dinosauři, Muttaburrasauři, je shodili ze stromů. Muttaburrasaurů bylo u řeky obrovské stádo, k žádnému konfliktu však nedošlo, jelikož potravy bylo v tuto roční dobu dostatek.
Samička byla také u řeky, a jedla vše jedlé, co našla na zemi, stejně jako zbytek stáda. Neco však bylo cítit ve vzduchu. Nepřátelský pach, který samička však netušila, co znamená. Zbytek stáda ale okamžitě zpozorněl, a vypadalo to, že i Muttaburrasauři začínají být neklidní. Otáčeli se směrem k řece, a začali vydávat hlasité zvuky z jejich nosder. Samička konečně pochopila, proč jsou všichni tak rozrušení. V dálce uviděla nějaké zvíře. Šlo po dvou nohách a bylo masožravé. "Australovenator.." pochopila samička. Ještě nikdy nad tím jménem nepřemýšlela, a neznala ani pach tohoto masožravce, přesto vycítila, že to byl on. A také pochopila, že je velmi nebezpečný. Vedoucí samice začala okamžitě přeskupovat stádo za hradbu, jež vytvořili obrovští Muttaburrasauři svými těly. Snažili se ukázat co nejvíce z jejich těla, aby vypadali větší, a ukazovali svoji sílu.
Australovenator procházel kolem stáda a pozorně si prohlížel každé zvíře, jestli nenajde nějaký slabý kus. Vtom zavětřil stádo Leaellynasaur. Mladá samička vycítila problém, její matka rychle všechny začala vést zpět do hlubin lesa. Samička věnovala ještě jeden poslední pohled děsivému lovci, a následovala své stádo. Měla v sobě takový ten pocit, že ho ještě alespoň jednou v životě uvidí._______________________________________________________________

Tentokrát je to hodně krátká kapitola, a po hodně dlouhé době, a za obojí se omlouvám. Doufám, že ve středu vyjde článek o jihopolárním dinosaurovi. Haas navrhl, že bych mohl psát i o severopolárních dinosaurech, což mi připadá jako skvělý nápad, a rozhodně ho realizuji. :-)
Přeji vám hezký den! :-)

-Leaellynaraptor