Čína byla zemí draků..

Únor 2017

Půlnoční Slunce - 7. Kapitola

28. února 2017 v 19:06 | Leaellynaraptor |  Půlnoční Slunce
Svítá.

Leaellynaraptor


Uvádí
V hustém pralese jižního pólu se objevují první paprsky slunce. Dlouhých pět měsíců zimy skončilo a prales se pomalu probouzí k životu. První paprsky slunce však odhalují, že ne všichni dlouhou zimu přežili, na tenkém ledě u malého jezírka leží mrtvé tělo samice Leaellynasaury, zmrzlé nočními teplotami.
Jak však zjišťujeme velmi brzy, někteří obyvatelé pralesa zimu přežili. Z onoho jezírka vystupuje velké černé tělo obrovského zvířete podobného mlokům- Koolasucha. Velký predátor svýma černýma očima pozoruje mrtvé tělo Leaellynasaury, poté co usoudí, že se jedná o snadnou kořist, vystrčí hlavu z vody a zakousne se do mrtvoly, načež ji stáhne pod hladinu studeného jezera.
Vedle tohoto jezera ještě nedávno hybernovala skupina Leaellynasaur, známky jejich nedávného pobytu jsou vidět na podrostu pralesa. Teď však nejsou nikde k nalezení. Najdeme je až o téměř sto metrů dál, kde právě teď zuří souboj.
V prvních paprscích slunce po tak dlouhé zimě právě nastává období páření, dva samci spolu právě soupeří. Když silnější z nich zažene svého soka pryč, vybere si samičku k spáření, a vybírá si právě tu naši. Jelikož je na tom toto stádo velmi špatně, se samicemi se bude pářit téměř každý ze čtyř zbylých samců. Samec, který však vyhrál tento souboj a spářil se s naší samicí se stane vůdčím.

Uplyne týden, v lese se konečně oteplí a slunce začne hřát. Stádo Leaellynasaur se pase v jejich teritoriu na lesním porostu. Naše samička, nyní vůdčí samice stáda, si dopřává ty nejchutnější listy po tolika měsících hladovění. Zbytek jejího stáda, i její partner, dělají to samé, až na jednoho samce, který stojí na stráži. Vše se zdá v pořádku, dokud naše samice neuslyší varovný křik samce na stráži. "To černé monstrum.." pomyslela si samice. Vyskočila na větev odkud měla rozhled na malé jezero zarostlé bažincem, uprostřed z něj vyčuhovala černá hlava, blížící se ke břehu. Obrovský obojživelník se vydrápal ze studené vody na břeh a začal se pomalu sunout do kopce směrem k několika set metrů vzdálené řece, kde stráví léto.
Samec na stráži zalarmoval celé stádo, není však kam spěchat. Obojživelník je příliž pomalý aby na Leaellynasaury doopravdy zaútočil, alespoň tady, na suchu. Vůdčí samice si vzpomněla na den, kdy ztratila svou matku, díky jednomu z těchto podivných dravců.

Dalších několik týdnů plyne, slunce se už konečně pořádně rozehřálo a pralesem nyní sálá jarní teplo. Stádo Leaellynasaur si už začalo stavět hnízda, naše samice má se svým partnerem hnízdo uprostřed, zatímco ostatní páry si staví svá okolo, většina z nich bude i po nakladení vajec prázdná, aby zmátla predátory.
Samička sbírala další kupu listí svým zobákem, když vtom uslyšela prasknutí větve a varovný křik samce na stráži. Rychlé reakce ji donutily rozpohybovat nohy a vyrazit kupředu, kličkujíc skrz lesní porost. Za sebou slyšela těžké kroky a silné funění něčeho velkého a nebezpečného. Občasným mihnutím oka viděla obrys obrovského těla a tlamy plné zubů ostrých jako suché větvičky jehličnanů. Běžela a utíkala ještě nějakou chvíli, když uslyšela, že se predátor zastavil, ohlédla se. Ten hrozivý ještěr stál přímo uprostřed jejich hnízdiště, rozhlížel se kolem sebe a svou hrůzostrašnou tlamou se snažil chytit nějakou Leaellynasauru. Díky jejich rychlým reflexum se však všichni členové stáda dostali pryč. Znechucený ještěr po chvíli tedy pomalu odkráčel s prázdnou pryč.
Samička si oddychla, pro tentokrát vyvázli tak nejlépe, jak mohli. Poděkovala samci na stráži za včasné varování před útokem, bez něj by určitě někdo byl zabit, možná i ona.
Pro tentokrát však nastal znovu klid, ale protože samička nechěla nic riskovat, postavila na stráž ještě jedno samce, pro příprad, že se dravec vrátí.


_____________________________________________________________

Tak! Strašně rád bych se omluvil za obrovský nedostatek článků! Téměř dva měsíce bez jediného článku a téměř žádného komentáře ode mne! Strašně se omlouvám! Tentokrát mám však trochu lepší výmluvu, mám teď hodně náročné období co se týče studia, a musím obětovat značnou část svého volného času právě tomu.
Tenhle blog jsem založil, protože se mi stýskalo po blogování, a bylo to ke konci srpna minulého roku, kdy jsem byl plný energie a chtěl jsem psát články každý den. Je mi strašně líto, že to nevydrželo mnohem déle, často se vidím, že chci o něčem napsat článek, ale zrovna nemám čas nebo náladu. Jeden takový článek mi leží v rozepsané kategorii už od října, a za to se opravdu stydím. Vím však, že vy všichni jste velmi laskaví a chápaví, a za to jsem vám neskonale vděčný.
Chtěl jsem vám ještě jednou poděkovat, že jste všichni byli i jste mými přáteli a že jste mě podpořili, když jsem to potřeboval. :-)
Neberte to však, že teď hodlám ukončit a smazat můj blog, to v žádném případě, i nadále se budu snažit psát články, a Půlnoční Slunce bezpochyby dokončím v dohledné době, chtěl jsem vám pouze poděkovat. :-)
Přeji vám všem krásný den! Zatím!